مرکز مشاوره و پزشکی دانشگاه رجا

مواجهه با مسائل مختلف زندگی اعم از فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی، حقوقی و غیره اغلب چالش برانگیز و همراه با احساس نارضایتی، سردرگمی، ‌اضطراب، استیصال و درماندگی است. همه به تجربه دریافته ایم که به تنهایی قادر به اداره همه مسائل مختلف زندگی نیستیم. گاهی ممکن است به منظور حل مشکلات از راهنمایی خانواده، دوستان و اطرافیان بهره مند شویم، لیکن کمک تخصصی، حل بهتر و سریع تر مشکل را با احتمال خطای کمتر میسر می سازد. ورود به دانشگاه و شروع زندگی دانشجویی، به دلیل تغییرات عمده ای که در عرصه های مختلف زندگی برای فرد به وجود می آورد، استرس زاست و گاهی به دلیل عدم دسترسی به منابع حمایتی مطمئن، موجب ایجاد بحران هایی برای دانشجو می شود. بدیهی است که وجود آسیب‌ های فردی روانشناختی و فضاهای آسیب‌ زای جمعی موجب ناکارآمدی سرمایه گذاری‌ ها و تدابیر مختلفی می‌ گردد  که در سایر عرصه‌ های دانشگاهی ارائه می ‌گردد. بنابراین می‌ت وان ادعا کرد که فراهم ساختن محیط روانشناختی سالم و تأمین سلامت روانی مؤلفه ‌های انسانی این محیط، یکی از مقدم ‌ترین اهدافی است که تحقق سایر اهداف و سیاستگذاری‌ ها را باید در آن جستجو کرد.

 مرکز مشاوره دانشگاه با توجه به ضرورت های فوق و به منظور کمک به دانشجویان جهت اداره و مدیریت مسائل عمده دوران زندگی دانشجویی تاسیس گردیده و خدمات متعددی را در زمینه های مختلف ارائه می کند. این مرکز می‌ کوشد تا با بهره‌ گیری از پرسنل ، در مسیر ارتقاء بهداشت روانی دانشجویان گام بردارد؛ چرا که معتقد است تأمین سلامت روانی جوانان دانشجو ضمن آنکه به شکلی مستقیم بر بالندگی و سعادت سرمایه‌ های با ارزش انسانی تأثیر می‌گذارد،  بستر مساعدی نیز برای آموزش و پژوهش موثر فراهم می‌سازد.

اهم این خدمات را می توان در دو بعد ارائه خدمات پزشکی و خدمات مشاوره (به طور کاملا رایگان) خلاصه نمود که در ادامه تشریح می شود.

***دراین مرکز مشاورین با پاى‌بندى به اصل رازدارى به مراجعین کمک مى کنند تا خود بتوانند به بهترین راه حل دست یابند.***

واحد خدمات مشاوره :

از آنجا که بهداشت روان پایه و اساس رشد انسان است، توجه به آن یکی از ملزومات زندگی موفق است. فراز و نشیب های بسیاری در زندگی وجود دارد که لازم است درباره آنها بحث و گفتگو شود. به همین منظور مرکز مشاوره  دانشگاه با حضور دکتر احمدی  آماده ارئه خدمات مشاوره در زمینه های مختلف از قبیل:  1-مشاوره روانشناسی 2-  مشاوره مسائل تحصیلی 3-مشاوره ازدواج می باشد.

 متخصصان این مرکز به شیوه های گوناگونی خدمات درمانی ارائه می کنند که مهم ترین آنها عبارتند از: مشاوره حضوری، مشاوره الکترونیکی.

مشاوره حضوری:  جهت دریافت خدمات مشاوره حضوری می توانید در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت 14 الی 17 به مرکز مشاوره دانشگاه (طبقه دوم- انتهای راهروی جنوبی) مراجعه نمایید.

مشاوره الکترونیکی: جهت دریافت خدمات مشاوره الکترونیکی می توانید سوال خود را از طریق پست الکترونیکی counseling@Raja.ac.ir   مطرح نمایید و ظرف مدت حداکثر 72 ساعت پاسخ متخصصان این مرکز به ایمیل شما ارسال خواهد شد

واحد پزشکی:

مرکز مشاوره پزشکی دانشگاه باحضور آقای مرحمتی خامنه (انترن) در مرکز آماده ارئه خدمات در زمینه های زیر می باشد:

1-       Check up از قبیل تست فشار خون ، قند خون و ...

2-       راهنمایی و مشاوره و کمک به  افرادی که به بیماری های خاص مبتلا هستند

3-       راهنمایی و مشاوره درخصوص بیماری و معرفی به پزشک معالج مربوطه

4-       کمک به افرادی که در شرایط اورژانسی قرار دارند

5-       و...

جهت دریافت خدمات مشاوره پزشکی می توانید در روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت 14 الی 18 و چهارشنبه ساعت 14 الی 16 به مرکز مشاوره پزشکی دانشگاه (طبقه دوم- انتهای راهروی جنوبی) مراجعه نمایید.